Studio fizjoterapii Przemysław Czarnecki

Terapia pourazowa

Wypadki komunikacyjne, urazy w pracy, kontuzje, upadki to elementy codziennego życia społeczeństwa. Niestety odniesione kontuzje rzutują na życie zawodowe, społeczne i rodzinne człowieka. Dlatego potrzebna jest odpowiednio dobrana terapia pourazowa, która wyeliminuje skutki urazu.

OKŁADY Z LODU, USZTYWNIENIE, ODPOCZYNEK – NAJCZĘSTSZE BŁĘDY

Świat idzie do przodu. Ostatnie lata w fizjoterapii przyniosły rozwój metod i technik pracy z pacjentami po różnego rodzaju urazach. Dziś już wiadomo, że terapia pourazowa powinna rozpocząć się najszybciej jak to jest możliwe. Dążymy do powrotu ruchomości poszkodowanego stawu zamiast unieruchamiać go na kilka tygodni. Ma to olbrzymi wpływ w kontekście budowania się niekorzystnych napięć i kompensacji w ciele pacjenta. Wizyta u terapeuty w pierwszych dniach po urazie jest najlepszym możliwym wyborem.

Terapia pourazowa pomaga znacznie szybciej wrócić do normalnego życia. Z tego powodu nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o umówieniu się na wizytę.

NAJCZĘSTSZE URAZY Z JAKIMI PRACUJĘ

złamanie kości, skręcenie stawu skokowego, uraz więzadeł stawu skokowego, zwichnięcie stawu ramiennego, uszkodzenie łąkotki, uraz więzadeł stawu kolanowego, obrzęk stawu, zwichnięcie stawu biodrowego, uraz kolana, skręcenie stawu kolanowego, zwichnięty nadgarstek, uszkodzenie więzadła, naderwanie mięśnia, zwichnięcie stawu łokciowego, uraz pleców, whiplash, uraz smagnięcia biczem, uraz szyi, uraz głowy, upadek na głowę, stłuczenie żeber, stłuczenie po upadku, uraz po wypadku samochodowym.