Studio fizjoterapii Przemysław Czarnecki

Terapia pooperacyjna

Fizjoterapia jest nieodłącznym elementem rehabilitacji pooperacyjnej, i to nie tylko w przypadku zabiegów związanych z narządem ruchu. Jej nadrzędnym celem jest pełny i szybki powrót pacjenta do samodzielności i stanu sprzed zabiegu.

Każda operacja wiąże się z okresem rekonwalescencji, ograniczeniami siły oraz zakresów ruchu, elastyczności tkanek i wydolności organizmu. Terapia pooperacyjna pomaga przyspieszyć powrót tych parametrów do ich pierwotnego stanu.

KAŻDY ZABIEG POZOSTAWIA PO SOBIE NEGATYWNY ŚLAD W ORGANIZMIE

Każda operacja to poważna ingerencja w ciało człowieka. Aspektem, który jest powszechnie obecny po zabiegu, lecz niewidoczny i niezauważalny dla pacjentów, jest pojawienie się w ciele niekorzystnych napięć. W dalszym etapie, pozostawione nieopracowane, będą oddziaływać na cały organizm. Może wówczas pojawić się stan zapalny, ból, obrzęk i narastające ograniczenia ruchomości. Stosowana przeze mnie terapia niweluje konsekwencje ingerencji chirurgicznych.

POMAGAM PACJENTOM WRÓCIĆ DO PEŁNI ZDROWIA

po operacjach i zabiegach chirurgicznych, po rekonstrukcji więzadła, po operacji przepukliny pachwinowej, po zabiegu usunięcia tarczycy, po operacji żylaków kończyny dolnej, po zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych, po operacji przepukliny kresy białej, po zabiegu usuwania zmian skórnych, po operacji przepukliny pępkowej, po zespoleniu kości, po zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego, po operacji kręgosłupa, po usunięciu przepukliny krążka międzykręgowego, po rekonstrukcji ścięgna, po rekonstrukcji mięśnia, po mastektomii, po zabiegu kosmetycznym, po operacji plastycznej.