Studio fizjoterapii Przemysław Czarnecki

Cennik

i

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt wizyty?

Cena wizyty wynosi 180 złotych, bez względu na zastosowane metody terapii.

180 zł
do 65 minut
Ile trwa wizyta?

Maksymalny czas zarezerwowany dla pojedynczego pacjenta to 65 minut.

Planuję umówić kilka wizyt z wyprzedzeniem. Jaki powinien być minimalny odstęp pomiędzy pojedynczymi sesjami terapeutycznymi?

Minimalny odstęp pomiędzy sesjami, w przypadku zastosowania głównej metody pracy (Manipulacja Powięzi wg Stecco), powinien wynosić 7 dni. W przypadku przewlekłych dolegliwości, optymalnym odstępem pomiędzy pierwszą i drugą terapią są 1-2 tygodnie oraz 2-4 tygodnie pomiędzy każdą następną.

Z jakich rodzajów fizjoterapii mogę skorzystać w gabinecie?

W gabinecie podstawową formą pracy jest terapia manualna (szereg metod wykorzystujący dłonie terapeuty jako główne narzędzie pracy). Wsparta jest ona przez metody dodatkowe, takie jak: pinopresura, terapia narzędziowa, kinesiotaping. Powyższe metody wykorzystywane są we wszystkich rodzajach terapii stosowanych w gabinecie. Są to: terapia bólu, terapia pourazowa, terapia wad postawy, terapia sportowców, terapia pooperacyjna, terapia stomatologiczna oraz terapia blizn.

Fizjoterapia – dla kogo?

Metody terapeutyczne, które stosuję przeznaczone są dla osób z rozmaitymi dolegliwościami, jakie mogą pojawić w obrębie ludzkiego ciała i związanego z nim układu ruchu. Można do nich zaliczyć różnego rodzaju i pochodzenia bóle – zarówno ostre, kilkudniowe, jak i przewlekłe, od kilkutygodniowych po nawet kilkuletnie.
Poza szeroko rozumianymi dolegliwościami bólowymi, terapia przeznaczona jest również dla osób, które skarżą się na ograniczenia ruchomości wywołane zarówno nagłymi zdarzeniami – kontuzjami, jak i samoistne, o naturze przeciążeniowej. Inne dolegliwości w obrębie układu ruchu, które kwalifikują się do terapii, to m.in: obrzęk, sztywność, utrata stabilności, dysbalans mięśniowy oraz wada postawy.

Gdzie znajduje się gabinet?

Studio Fizjoterapii Przemysław Czarnecki znajduje się w Chojnicach, przy ulicy Stary Rynek 9-10 w Domu Towarowym “Libera”, na III piętrze. Dostępne są dwa wejścia. Pierwsze, wejście główne przez Dom Towarowy – schodami lub windą oraz drugie, boczne, klatką schodową za księgarnią “Świat Książki”Dokładną lokalizację gabinetu na mapie możesz znaleźć na dole strony w dziale kontakt.

W jakich godzinach gabinet jest otwarty?

Pacjenci przyjmowani są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:30. Konieczne jest uprzednie zarezerwowanie terminu wizyty.

CZY ISTNIEJĄ PRZECIWSKAZANIA DO FIZJOTERAPII?

Fizjoterapeuta ma prawo odmówić wykonania czynności jeśli pojawią się przeciwwskazania do terapii. Są to m.in.:

– Choroba nowotworowa;
– Nagła utrata masy ciała, bez konkretnej przyczyny;
– Narastające osłabienie lub wycieńczenie organizmu bez uchwytnej przyczyny;
– Gorączka lub stan podgorączkowy;
– Ból spoczynkowy, często opisywany jako pulsujący;
– Obrzęk jednego lub więcej stawów;
– Niezdiagnozowany uraz;
– Świeży lub postępujący niedowład obwodowy;
– Nietrzymanie moczu lub/i stolca powiązane z bólem kręgosłupa;
– Zaburzenia napięcia mięśniowego;
– Zaburzenia ruchowe;
– Zaburzenia równowagi i krótkotrwałe utraty świadomości;
– Nagłe lub świeżo pojawiające opadanie kącika ust, a także problem z mówieniem;
– Dolegliwości bólowe okolicy jamy brzusznej lub za mostkowej;
– Tętno spoczynkowe powyżej 100 uderzeń na minutę i mniej niż 50;
– Ciśnienie tętnicze krwi powyżej 160/95;
– Ciśnienie tętnicze poniżej 90/50.

Podczas pierwszej wizyty terapeuta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, na podstawie którego ocenia możliwość przeprowadzenia terapii. Więcej na ten temat możesz przeczytać w napisanym przeze mnie artykule na blogu: Przeciwskazania do terapii.

Czy gabinet wykonuje zabiegi fizjoterapeutyczne NFZ?

Studio Fizjoterapii Przemysław Czarnecki nie wykonuje zabiegów na NFZ.

Czy do terapii kwalifikują się również niemowlęta? 

Nie. Stosowane metody przeznaczone są dla w pełni ukształtowanego układu ruchu. Praca z niemowlętami wymaga konkretnych, specjalistycznych metod. Z tego powodu zaleca się znalezienie terapeuty, który specjalizuje się stricte w terapii dzieci i niemowląt.

Jaki jest minimalny wiek dziecka, który kwalifikuje go do terapii? 

W przypadku metod stosowanych w Studio Fizjoterapii, minimalny wiek dziecka powinien wynosić 5 lat.

Czy wizytę można podzielić na mniejsze ramy czasowe i zapłacić połowę?

Nie można. Cała wizyta składa się z kilku kolejnych elementów, które są tak samo istotne. Zastosowane oddzielnie nie przyniosą założonego efektu. Dokładny opis wizyty został przeze mnie przedstawiony w artykułach na blogu, których podsumowanie możesz znaleźć na dole strony w dziale terapia.

Czy możliwa jest rehabilitacja z dojazdem do domu?

Nie jest możliwa. Z powodu ilości przyjmowanych pacjentów w ciągu dnia i związanej z tym ilości pozostałego, dostępnego czasu, wszystkie terapie odbywają się w gabinecie.

Jak wygląda gabinet fizjoterapii?

Zdjęcia z gabinetu można obejrzeć w dziale galeria.