Studio fizjoterapii Przemysław Czarnecki

PRZEMYSŁAW CZARNECKI

Pomagam ludziom w powrocie do zdrowia

W czym mogę ci pomóc?

Magister fizjoterapii, pasjonat terapii układu ruchu, fizjoterapeuta niemieckiej drużyny kolarskiej dywizji UCI WorldTeams - BORA-hansgrohe oraz uczeń Akademii Osteopatii, oferujący usługi w swoim Studio w Chojnicach.

Nazywam sie Przemysław Czarnecki i jestem pasjonatem terapii układu ruchu z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Na co dzień łączę pracę z pacjentami w swoim gabinecie w Chojnicach z pełnieniem roli fizjoterapeuty w niemieckiej grupie kolarskiej BORA-hansgrohe.

W 2015 roku ukończyłem studia magisterskie na kierunku Fizjoterapia, na Collegium Medicum w Bydgoszczy. Już w trakcie studiów zdecydowałem się ukierunkować swój rozwój zawodowy ściśle w obrębie tematyki ortopedycznej oraz sportu.

W tym celu w roku 2014 odbyłem wolontariat w pierwszoligowym wówczas klubie piłkarskim MKS Chojniczanka Chojnice. Pozwoliło mi to poznać warunki pracy w sporcie, podpatrzeć metody pracy osób posiadających większe doświadczenie zawodowe ode mnie.

Kolejnym krokiem w rozwoju było wkroczenie w 2014 roku do świata kolarstwa. Rozpocząłem wówczas współpracę z kadrą narodową Stanów Zjednoczonych kobiet oraz kadrą Polski juniorek. Nie przypuszczałem wówczas jeszcze, że kolarstwo pozostanie częścią mojej ścieżki zawodowej po dzień dzisiejszy. W sezonie 2016 pracowałem z polską prokontynentalną grupą kolarską Verva ActiveJet Team. Gdy okazało się, że z przyczyn finansowych w 2017 drużyna ta nie będzie kontynuować swojej działalności, przeniosłem się do największej w tamtych latach polskiej ekipy – CCC Sprandi Polkowice. W międzyczasie pracowałem również okazjonalnie podczas większych wydarzeń sportowych dla kolarskiej kadry narodowej Polski. W drużynie CCC Team spędziłem łącznie 4 lata. W tym czasie grupa ewoluowała występując w formie prokontynentalnej, w kontynentalnym projekcie młodzieżowym oraz w najwyższej światowej dywizji – UCI WorldTeams. Niestety na skutek pandemii COVID-19, po ukończonym sezonie 2020, ekipa była zmuszona zakończyć swoją działalność. W związku z tym, z początkiem 2021 roku rozpocząłem współpracę z inną drużyną dywizji UCI WorldTeams – Team DSM z Holandii, w której spędziłem sezony 2021 oraz 2022. Wraz z rokiem 2023 postanowiłem skorzystać z nadarzającej się szansy pracy w doświadczonym sztabie medycznym światowej sławy osteopatów i fizjoterapeutów – w wyniku czego dołączyłem do niemieckiej drużyny kolarskiej dywizji UCI WorldTeams – BORA-hansgrohe, w której pracuję do dziś.

Na przestrzeni lat spędzonych w kolarstwie, brałem udział w licznych kursach i szkoleniach z zakresu metod terapii manualnej. Wpływały one na mój stały rozwój zawodowy poszerzając wiedzę i zdolności praktyczne.

Ukończyłem 3-modułowe szkolenie z metody Fascial Distortion Model, kurs Anatomii Palpacyjnej w ujęciu klinicznym, Masaż Tkanek Głębokich, 4-modułowy model pracy – Medycyna Manualna według lekarza ortopedy Radosława Składowskiego (obecnie znane jako Koncepcja Pięciu Układów Regulacyjnych – FRSc) oraz Suche Igłowanie według tej samej metody, szkolenie z zakresu manipulacji krótkodźwigniowych High Velocity Low Amplitude, a także składający się z 4 części model pracy opierający się na manipulacji powięzi – Fascial Manipulation według włoskiego fizjoterapeuty Luigiego Stecco.

W październiku 2023 roku rozpocząłem 4,5-letnią naukę osteopatii na Akademii Osteopatii. Dzięki temu w najbliższej przyszłości mam nadzieję uzyskać tytuł Certyfikowanego Dyplomowanego Osteopaty łącząc w płynny sposób w terapii metody i techniki z zakresu fizjoterapii oraz osteopatii, oferując najbardziej kompleksową formę terapii z jaką dane było mi się spotkać w swoim wieloletnim doświadczeniu zawodowym.

Po spędzonych blisko 9 latach w Bydgoszczy oraz 2 latach w Gdańsku, pod koniec 2020 roku, wraz z żoną postanowiliśmy wrócić do rodzinnych Chojnic. Od lipca 2021 roku prowadzę Studio Fizjoterapii, gdzie wykorzystując zdobyte doświadczenie i wiedzę, pomagam w powrocie do zdrowia swoim pacjentom.

Po godzinach pracy i nauki, biegam amatorsko starając się propagować zdrowy tryb życia oraz korzyści z niego płynące. Więcej na ten temat przeczytasz na moim blogu, a także na moich profilach społecznościowych.

+
LAt praktyki
+
Zadowolonych pacjentów
+
Przepracowanych godzin
+
Rozwiązanych problemów
+
Lat pracy w zawodowym kolarstwie
+
Zawodowych sportowców objętych opieką
Drużyny najwyższej światowej dywizji UCI WorldTeams
Krajów, w których zebrano doświadczenie zawodowe
Artykuły w sieci
Specyfika pracy fizjoterapeuty w grupach kolarskich oczyma Przemysława Czarneckiego

Niezbędni. Przemek Czarnecki – fizjoterapeuta Team DSM

TREŚci W SOCIAL MEDIACH